כותרת הסבר זאפ

קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק. קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף נולום ארווס סאפיאן - פוסיליס קוויס, אקווזמן קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר, בנפת נפקט למסון בלרק - וענוף להאמית קרהשק סכעיט דז מא, מנכם למטכין נשואי מנורך. קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר, בנפת נפקט למסון בלרק - וענוף לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק.

איך מנקים מכונת כביסה?

אתם בטח מכירים את זה כשאתם פותחים את דלת מכונת הכביסה ועולה באפכם ריח רע… אוקיי אז ככה, אל תמהרו לזרוק את מכונת הכביסה ולקנות חדשה בכל פעם שזה קורה, זה כנראה יעלה לכם הון בכל שנה מחדש. מכונת כביסה הן מכשיר ניקוי לכל דבר שצובר בתוכו לכלוך, אבק, פירורי אוכל, שאריות ועוד… ולא די בזאת, כל היופי הזה בצירוף זרם מים עלול ליצור עובש וריחות לא נעימים. עם הזמן הריח הזה מתיישב לכם על הבגדים הנקיים ואז בעצם במקום לקבל בגדים נקיים ורעננים אתם תקבלו תוצר פחות נקי ועם ריח לא משהו. אז מה עושים, איך לנקות מכונת כביסה?

מומחי ביג אלקטריק מסבירים לכם קצר ולעניין.


אז איך לנקות מכונת כביסה?

למרות שאתם משתמשים בחומר לניקוי הכביסה בכל פעם שאתם מפעילים מכונה, נוזל הניקוי או אבקת הכביסה לא מנקים את המכונה, לכן מדי פעם תצטרכו לבצע ניקוי עמוק יותר.

ישנן מספר אפשרויות לניקוי עמוק של מכונת כביסה. הן תלויות בסוג מכונת הכביסה שיש לכם ואם אתם משתמשים בחומר ניקוי הום מייד או בתכשיר ייחודי שניתן למצוא בכל סופר. למרבה המזל, אף אחת מהשיטות אינה דורשת עבודה רבה. המשיכו לקרוא כדי לגלות איזו שיטה לניקוי מכונת כביסה היא הטובה ביותר עבורכם.


שימוש בחומרים שיש בכל בית

אם אתם הולכים על ניקוי מכונות כביסה בסגנון 'עשה זאת בעצמך', יש כמה שיטות, לא כל החומרים שנציין תואמים זה לזה, לכן היצמדו לשיטה אחת לאורך כל הדרך. תלוי מה יש לכם בבית. אתם יכולים להשתמש במי חמצן, אקונומיקה, סודה לשתייה, חומץ או בורקס. בהמשך נתאר את השלבים עבור כל שיטת ניקוי בשיטת "עשה זאת בעצמך".

אם אתם רוצים פתרון אחר, תוכלו גם להשתמש בתכשיר ייעודי לניקוי מכונות כביסה שמוכרים בכל סופר. מדובר בטבליות ניקוי מסחריות שנמכרות במיוחד עבור מכונות כביסה. אל תשכחו לקרוא היטב את ההוראות הכתובות על גבי אריזת התכשיר.

טיפ בטיחות: לעולם אין לערבב חומץ ואקונומיקה


איך מנקים מכונת כביסה עם חומץ וסודה לשתייה?

לפני הכנסת החומרים לניקוי, וודאו שהמכונה ריקה מפריטי לבוש. קחו 2 כוסות חומץ לבן, שפכו את החומץ לתא אבקת הכביסה או ישירות לתוף.
קחו חצי כוס סודה לשתייה ופזרו ישירות לתוך התוף של מכונת הכביסה.
הגדירו את מכונת הכביסה למחזור מים חמים. בחרו מחזור מכונה של לפחות 60 מעלות.
התחילו את המחזור ותנו למכונה להתמלא במים חמים, לאחר שהמכונה התמלאה למשך מספר דקות, השהו את המחזור. השאירו את תערובת החומץ והסודה לשתייה במכונה במשך כ-30 דקות.

הפעילו מחדש את המחזור ותנו לו לסיים.
לאחר שהמכונה הסתיימה, הרטיבו מטלית מיקרופייבר או ספוג עם מעט חומץ.
השתמשו במטלית או בספוג כדי לנגב את החלק הפנימי של מכונת הכביסה, כולל אטם גומי שבד"כ מתמלא בעובש, תא לאבקת הכביסה והמרכך וכל אזור נגיש אחר.

כדי להבטיח שלא יישארו שאריות חומץ או סודה לשתייה, מומלץ שתפעילו את המכונה למחזור קצר נוסף. זה יעזור לסלק שאריות חומץ, סודה לשתייה ולכלוך נוסף.


איך לנקות מכונת כביסה עם מלח לימון

מלח לימון משמש בדרך כלל לניקוי אבנית. מומלץ לבצע את הניקוי כל 3 חודשים. מה שצריך לעשות זה למלא את התא המיועד לאבקת כביסה במלח לימון. הפעילו מחזור מכונה של 90 מעלות, שהמכונה מלאה במים עצרו את המכונה והמתינו 30 דקות. לאחר מכן המשיכו כרגיל את פעילות המכונה.
מלח לימון אינו מנקה עובש שהצטבר לכן מומלץ לבצע גם את פעולת ניקוי אבנית עם מלח לימון וגם פעולת ניקוי להסרת לכלוך ועובש בנפרד.

ניקוי מכונת כביסה עם אקונומיקה

ניקוי בעזרת אקונומיקה היא דרך נהדרת להיפטר מעובש שהצטבר בדרך כלל על הגומי של מכונת הכביסה. קחו חצי ליטר אקונומיקה ושיטפו ישירות לתוף של המכונה. הפעילו מחזור מכונה של לפחות 60 מעלות וכאשר המכונה מלאה במים, עיצרו את המחזור, תנו לאקונומיקה זמן השרייה במכונה של 30 דקות ותנו למכונה להמשיך במחזור.. לאחר סיום פעולת המכונה, הפעילו אותה שוב על התוכנית הכי קצרה על מנת להיפטר משאריות אקונומיקה שנותרו במכונה. לאחר סיום הפעולה נקו היטב את המכונה בעזרת מטלית לחה.
אנו ממליצים שלאחר ניקוי זה תבחרו כביסה ראשונה לבנה כדי שגם אם נשארו מעט שאריות אקונומיקה זה לא יפגע חלילה בכביסה שלכם.


בכל שיטת ניקוי בה תבחרו, אל תשכחו להעביר מטלית רכה וטבולה המים עם חומץ על החלקים החיצוניים של מכונת הכביסה, הכפתורים, הדלת ומבנה המכונה.
ניקוי קבוע של מכונת הכביסה יסייע לביצועים טובים יותר ויאריך את חיי המכונה. מקווים שהצלחנו לענות לכם על השאלה - איך מנקים מכונת כביסה - שמחנו לעזור.

אם החלטתם שהגיע הזמן לרכוש מכונת כביסה חדשה, נשמח תעיינו בקולקציית מכונות הכביסה שלנו.